Fakulti Kejuruteraan Awam

    VISI

    Menjadikan UiTM sebuah universiti unggul yang berteraskan kesarjanaan dan kecermelangan akademik bagi menerajui dinamisme bumiputera dalam semua bidang professional bertaraf dunia supaya terlahir graduan yang berdaya saing, global dan beretika.

    MISI

    Mempertingkatkan keilmuan dan kepakaran bumiputera dalam semua bidang menerusi penyampaian program professional, penyelidikan serta penglibatan khidmat masyarakat yang berlandaskan kepada nilai-nilai murni dan etika keprofesionalan.

    OBJEKTIF

    Sejajar dengan kenyataan misi Fakulti, objektif Fakulti Kejuruteraan Awam adalah:

    1. Menambahkan bilangan kakitangan yang mempunyai kelayakan profesional.
    2. Mengadakan kerjasama di peringkat antarabangsa dalam pendidikan dan penyelidikan Kejuruteraan Awam.
    3. Menghasilkan graduan berkemahiran tinggi dan berdaya saing.
    4. Menghasilkan satu sistem kurikulum yang terkini di samping memperkenalkan kursus-kursus berbentuk antara disiplin yang seimbang dengan keperluan industri.
    5. Mengadakan prasarana yang lengkap dan kakitangan yang terlatih dalam pengajaran, penyelidikan dan perundingan.
    6. Membudayakan sistem jaminan kualiti untuk memastikan kepuasan pelanggan dan penambahbaikan yang berterusan.
    7. Menjadikan Fakulti Kejuruteraan Awam sebagai pusat perkembangan teknologi dan sumber rujukan kepada industri dalam pelbagai bidang Kejuruteraan Awam.

    FKA komited untuk menyediakan program Diploma dalam bidang Kejuruteraan Awam yang berkualiti bagi menghasilkan graduan yang bertaraf antarabangsa dan sentiasa memenuhi keperluan pelanggan. FKA akan melaksanakan sistem pengurusan kualiti yang cekap, berkesan dan sentiasa melaksanakan penambahbaikan secara berterusan untuk menjadi sebuah organisasi terunggul.

    FKA menyediakan empat bidang kepakaran dimana kesemua bidang ini terhasil daripada subjek-subjek yang telah ditawar dan diajar oleh pihak fakulti. Bidang-bidang tersebut ialah: 

    • Kejuruteraan Struktur dan Pengkomputeran
    • Kejuruteraan Geoteknikal, Lalulintas dan Kaji Ukur
    • Sumber Air dan Alam Sekitar dan
    • Kejuruteraan Pembinaan dan Pengurusan Projek.

    Pihak Fakulti menawarkan satu program bagi peringkat Diploma & satu program bagi Ijazah Sarjana Muda iaitu: 

    • EC110 - DIPLOMA KEJURUTERAAN AWAM
    • EC221 - IJAZAH SARJANA MUDA KEJURUTERAAN (KEPUJIAN) AWAM (INFRASTRUKTUR)

     

    UCAPAN DARIPADA KETUA PUSAT PENGAJIAN (KPP) FAKULTI KEJURUTERAAN AWAM

    All praised is due to Allah S.W.T., the most gracious and most merciful. Peace and blessing be upon Prophet Muhammad S.A.W., his family and his companions. Civil engineers are the brains behind all the largest and most essential infrastructures around the world. To date, Faculty of Civil Engineering (FCE) UiTM Pulau Pinang offers two programmes; Diploma in Civil Engineering (EC110) and Bachelor Degree of Engineering (Hons.) Civil (Infrastructure) (EC221). Pursue higher learning program especially Bachelor of Engineering (Hons.) Civil (Infrastructure) at FCE UiTM Pulau Pinang will open great opportunity to discover the diversity and well-rewarded career as civil engineers that design, construct and manage the entire process of building the needs of nation.

     

    FCE UiTM Pulau Pinang lead by Head of Civil Engineering Centre of Studies is established to serve the best for our students. It is a great pleasure to know that our students are builders of the nation. However, behind the scene, there are immense responsibilities of doing our parts well in producing graduates who are employable and equipped to serve in shaping the future of the world. In FCE, we strive for a balance and sustainable academic excellence through Outcome Based Education (OBE) with full commitment from academic staff and management team. At this faculty, the OBE implementation has started in year 2007. Since then, series of activities were conducted to develop Programme Educational Objectives (PEOs), Programme Outcomes (POs) and critically review the curriculum and syllabus with OBE approach. Moreover, the transformation programme initiated by Vice Chancellor Tan Sri Dato’ Sri Prof. Ir. Dr. Sahol Hamid Abu Bakar will put UiTM as the forefront university in Malaysia and the world, and this faculty is responsible to ensure that the quality of the program delivery and graduates sufficiently fulfil the standard requirement of the Board of Engineers Malaysia (BEM) as well as keeping the programme accredited by Engineering Accreditation Council (EAC), to be in line with the vision and mission of UiTM.

     

    Here, I would like to express my gratitude to the faculty team members for their countless efforts and commitment in ensuring the successful of students and safeguarding endurance of the programmes. Finally, congratulations to all FCE students and enjoy your journey of becoming civil engineers.

     

    Thank you.

     

    DR HJ ANAS BIN IBRAHIM

    Head of Civil Engineering Centre of Studies
    Faculty of Civil Engineering
    Universiti Teknologi MARA Cawangan Pulau Pinang
    13500 Permatang Pauh, Pulau Pinang, Malaysia

    Tel No. : +604-382 2713

    PERKHIDMATAN PERUNDINGAN DAN UJIAN MAKMAL

    Unit Konsultansi Fakulti Kejuruteraan Awam UiTM Pulau Pinang ditubuhkan untuk memberi khidmat perundingan, pengujian bahan dan khidmat nasihat kepada pihak industri, kontraktor, awam dan swasta. Fakulti Kejuruteraan Awam memiliki empat bidang kepakaran utama dimana kesemua bidang ini terhasil daripada subjek-subjek yang telah ditawar dan diajar oleh pihak fakulti.

    Bidang-bidang tersebut ialah :

    1. Kejuruteraan Struktur dan Pengkomputeran
    2. Kejuruteraan Geoteknikal, Lalulintas dan Kaji Ukur
    3. Sumber Air dan Alam Sekitar dan
    4. Kejuruteraan Pembinaan dan Pengurusan Projek.

    Untuk menjalankan khidmat perundingan, fakulti memiliki 11 buah makmal untuk menjalankan ujikaji dan penyelidikan serta memiliki kepakaran professional yang berpengalaman dalam menyediakan khidmat perundingan.

    Makmal-makmal tersebut adalah seperti berikut:

    1. Makmal Struktur Berat dan Konkrit, Kekuatan Bahan dan Komputer
    2. Makmal Geologi, Mekanik Tanah dan Kaji Ukur
    3. Makmal Penyelenggaraan Bangunan
    4. Makmal Hidraulik dan Alam Sekitar

    Untuk maklumat lanjut mengenai khidmat perundingan, sila hubungi:

    1. Dr. Hj. Anas Bin Ibrahim (04-3822525/ceanas@uitm.edu.my) Ketua Pusat Pengajian
    2. Ir. Ts. Mohd. Azrizal Bin Fauzi (04-3822742/azrizal@uitm.edu.my) Ketua Unit Konsultansi

    Lokasi kami,

    Unit Konsultansi Dan Keusahawanan Fakulti Kejuruteraan Awam Universiti Teknologi MARA Pulau Pinang 13500 Pulau Pinang. (5°22'56.5"N, 100°25'01.4"E) (5.382348, 100.417048)

    PENGURUSAN

    BIL NAMA JAWATAN PENGURUSAN EMEL
    1 Dr. Hj. Anas Bin Ibrahim Ketua Pusat Pengajian (KPP) ceanas@uitm.edu.my
    2 Dr. Muhamad Faizal Bin Pakir Mohamed Latiff Ketua Program Ijazah EC221 faizal.pakir@uitm.edu.my
    3 Mohd Zaini Bin Endut Ketua Porgram Diploma EC110 zaini.endut@uitm.edu.my
    4 Dr. Siti Hafizan Binti Hassan Ketua Bidang CEPM sitihafizan741@uitm.edu.my
    5 Siti Fatimah Binti Sadikon Ketua Bidang GEOTREN sitifatimah@uitm.edu.my
    6 Amer Bin Yusuff @ Md Yusoff Ketua Bidang STRUCM ameryusuff@uitm.edu.my
    7 Zuraisah Binti Dollah Ketua Bidang WRES zuraisah@uitm.edu.my

     

    CONSTRUCTION ENGINEERING & PROJECT MANAGEMENT (CEPM)

    BIL NAMA JAWATAN SAMB. EMEL
    1 Adhilla Binti Ainun Musir Pensyarah Kanan 3341 adhilla.ainun@uitm.edu.my
    2 Amril Hadri Bin Jamaludin Pensyarah 2570 amril_hadri@uitm.edu.my
    3 Chan Hun Beng (Ir. Ts.) Pensyarah Kanan 3403 hunbeng@uitm.edu.my
    4 Juzailah Nur Binti Yunus Pensyarah 3447 juzailah.nur@uitm.edu.my
    5 Khairul Ammar Bin Muhammad Ali Pensyarah Kanan 3433 khairulammar.ali@uitm.edu.my
    6 Mohamad Irwan Pandapotan Harahap (Ir.) Pensyarah Kanan 2930 moham581@uitm.edu.my
    7 Mohamad Zain Bin Hashim (Ir.) Pensyarah Kanan 3446 mzain.hashim@uitm.edu.my
    8 Mohd Azrizal Bin Fauzi (Ir. Ts.) Pensyarah Kanan 2742 azrizal@uitm.edu.my
    9 Mohd Rafe Bin Abdul Majid (Ts.) Pensyarah Kanan 3396 rafebanu@uitm.edu.my
    10 Nor Janna Binti Tammy Pensyarah Kanan 3332 norjanna@uitm.edu.my
    11 Nuraini BINTI Tutur Pensyarah Kanan 2637 nuraini.tutur@uitm.edu.my
    12 Nurol Huda Binti Dahalan Pensyarah Kanan 2516 nurolhuda@uitm.edu.my
    13 Nurulzatushima Binti Abdul Karim Pensyarah Kanan 3345 nurulzatushima@uitm.edu.my
    14 Raja Nor Husna Binti Raja Mohd Noor Pensyarah Kanan 3447 rajanorhusna@uitm.edu.my
    15 Siti Hafizan Hassan (Dr.) Pensyarah Kanan 2746 sitihafizan741@uitm.edu.my
    16 Siti Isma Hani Binti Ismail (Ts.) Pensyarah Kanan 3430 sitiismai@uitm.edu.my
    17 Siti Rahimah Binti Rosseli Pensyarah Kanan 3345 rahimahrosseli@uitm.edu.my
    18 Zulfairul Bin Zakariah (Ir.) Pensyarah Kanan 2000 z.fairul@gmail.com

     

    GEOTECHNICAL & TRANSPORTATION ENGINEERING (GEOTREN)

    BIL NAMA JAWATAN SAMB. EMEL
    1 Ahmad Syauqi Bin Md Hasan Pensyarah Kanan 3344 syauqi@uitm.edu.my
    2 Anas Bin Ibrahim (Dr. Hj.) Pensyarah Kanan 2525 ceanas@uitm.edu.my
    3 Aniza Binti Albar Pensyarah Kanan 2743 anizaalbar@uitm.edu.my
    4 Azura Binti Ahmad Pensyarah Kanan 2506 azura299@uitm.edu.my
    5 Badrul Nizam Bin Ismail Pensyarah Kanan 3451 badrulnizam@uitm.edu.my
    6 Basharudin Bin Abdul Hadi (Ts. Dr.) Pensyarah Kanan 2505 basharudin@uitm.edu.my
    7 Damanhuri Bin Jamalludin (Assoc. Prof. Ir. Dr.) Professor Madya 3423 daman466@uitm.edu.my
    8 Fairus Azwan Bin Azizan (Dr. Ts.) Pensyarah Kanan 2522 fairusaz1@uitm.edu.my
    9 Faizah Binti Kamarudin Pensyarah Kanan 3371 faiza328@uitm.edu.my
    10 Juhaizad Bin Ahmad Pensyarah Kanan 2508 juhaizad@uitm.edu.my
    11 Juliana Binti Idrus Pensyarah Kanan 2563 julianaidrus@uitm.edu.my
    12 Khairul Afinawati Binti Hashim Pensyarah Kanan 2563 khairul_afinawati@uitm.edu.my
    13 Masyitah Binti Md Nujid (Dr.) Pensyarah Kanan 2575 masyitahmn@uitm.edu.my
    14 Mazlina Binti Razali Pensyarah 2553 mazlina997@uitm.edu.my
    15 Mohd Izzat Bin Joohari Pensyarah Kanan 2552 izzatjoohari@.uitm.edu.my
    16 Mohd Khairul Azhar Bin Ismail Pensyarah 2522 mkazhar@uitm.edu.my
    17 Muhammad Hafeez Bin Osman Pensyarah Kanan 2805 muhammad517@uitm.edu.my
    18 Muhammad Sofian Bin Abdullah Pensyarah Kanan 8964 muhammad345@uitm.edu.my
    19 Ng Kok Shien (Dr.) Pensyarah Kanan 2802 ngkokshien@uitm.edu.my
    20 Ng Wen Kuan (Dr.) Pensyarah Kanan 2623/3217 ngwenkuan321@uitm.edu.my
    21 Nor Hafizah Hanis Binti Abdullah Pensyarah Kanan 3341 nhhanis@uitm.edu.my
    22 Noraziyan Binti Abd Aziz Pensyarah 2530 noraziyan19@uitm.edu.my
    23 Nur Masyitah Binti Osman Pensyarah Kanan 2716 nurmasyitah@uitm.edu.my
    24 Rozaini Binti Ramli Pensyarah Kanan 3417 rozaini.ramli@uitm.edu.my
    25 Roziah Binti Keria Pensyarah Kanan 2716 roziah0132@uitm.edu.my
    26 Shahreena Melati Binti Rhasbudin Shah Pensyarah Kanan 2745 shahr129@uitm.edu.my
    27 Siti Fatimah Binti Sadikon Pensyarah Kanan 2562 sitifatimah@uitm.edu.my
    28 Suria Binti Haron (Dr.) Pensyarah Kanan 2547 suria@uitm.edu.my
    29 Syahirah Binti Mansor Pensyarah 2574 syahirahmansor@uitm.edu.my
    30 Tey Li Sian (Dr.) Pensyarah Kanan 2527 lstey@uitm.edu.my
    31 Zanariah Abd Rahman Pensyarah Kanan 2574 zanariah@uitm.edu.my

     

    STRUCTURAL & MATERIAL ENGINEERING (STRUCM)

    BIL NAMA JAWATAN SAMB. EMEL
    1 Afifudin Bin Habulat (Ir.) Pensyarah Kanan 2521 afifudinh@uitm.edu.my
    2 Amer Bin Yusuff @ Md Yusoff Pensyarah Kanan 2523 ameryusuff@uitm.edu.my
    3 Daliah Binti Hasan Pensyarah Kanan 2801 daliahhasan@uitm.edu.my
    4 Fariz Aswan Bin Ahmad Zakwan (Dr.) Pensyarah Kanan 2888 fariz838@uitm.edu.my
    5 Goh Lyn Dee (Dr.) Pensyarah Kanan 3438 gohlyndee147@uitm.edu.my
    6 Hafizah Binti Muhamad Azlan Pensyarah 2516 hafizahazlan@uitm.edu.my
    7 Hazrina Binti Ahmad (Dr.) Pensyarah Kanan 3444 hazrina180@uitm.edu.my
    8 Kay Dora Binti Abd Ghani (Assoc. Prof. Dr.) Professor Madya 2713 kaydora@uitm.edu.my
    9 Md Rasul Bin Mohamad Nor Pensyarah Kanan 2940 rasul@uitm.edu.my
    10 Mohd Asha'Ari Masrom (Ir.) Pensyarah Kanan 2552 ashaarimasrom@uitm.edu.my
    11 Mohd Azuan Bin Tukiar Pensyarah Kanan 2646 azuan.tukiar@uitm.edu.my
    12 Mohd Ikmal Fazlan Bin Rozli @ Rosli (Ts.) Pensyarah Kanan 2521 ikmal601@uitm.edu.my
    13 Mohd Samsudin Bin Abdul Hamid Pensyarah Kanan 2940 samsudin85@uitm.edu.my
    14 Mohd Zaini Bin Endut Pensyarah Kanan 2805 zaini.endut@uitm.edu.my
    15 Nik Farhanim Binti Imran Pensyarah Kanan 2635 farhanim4611@uitm.edu.my
    16 Noor Syafeekha Binti Mohamad Sakdun Pensyarah Kanan 2554 syafeekha518@uitm.edu.my
    17 Noorsuhada Binti Md Nor (Assoc. Prof. Dr.) Professor Madya 2805 ida_nsn@uitm.edu.my
    18 Nor Hafida Binti Hashim Pensyarah Kanan 3334 norhafida995@uitm.edu.my
    19 Norlizan Binti Wahid Pensyarah Kanan   norlizanwahid@uitm.edu.my
    20 Nur Ashikin Binti Marzuki Pensyarah Kanan 3332 nurashikinm@uitm.edu.my
    21 Nurjuhanah Binti Juhari Pensyarah Kanan 2562 nurjuhanah@uitm.edu.my
    22 Rohamezan Rohim Pensyarah Kanan 2524 rohamezan627@uitm.edu.my
    23 Ruqayyah Binti Ismail (Dr.) Pensyarah Kanan 2554 ruqayyah812@uitm.edu.my
    24 Soffian Noor Bin Mat Saliah (Dr.) Pensyarah Kanan 3429 soffi581@uitm.edu.my
    25 Suhailah Binti Mohamed Noor (Dr.) Pensyarah Kanan 2744 suhailahmn@uitm.edu.my
    26 Syahrul Fithry Bin Senin (Ts.) Pensyarah Kanan 2888 syahrul573@uitm.edu.my
    27 Wan Safizah Wan Salim Pensyarah Kanan 2506 wansafizah@uitm.edu.my
    28 Woo Yian Peen (Ir. Dr.) Pensyarah Kanan 3163 wy.peen@uitm.edu.my
    29 Yee Hooi Min (Assoc. Prof. Ir. Dr.) Professor Madya 2625 minyh@uitm.edu.my

     

    WATER RESOURCES & SUSTAINABILITY (WRES)

    BIL NAMA JAWATAN SAMB. EMEL
    1 Amalina Amirah Binti Abu Bakar Pensyarah Kanan 3433 amalina.amirah@uitm.edu.my
    2 Amir Khomeiny Bin Ruslan Pensyarah Kanan 2570 amirkhomeiny@uitm.edu.my
    3 Kamsiah Binti Abdul Wahab Pensyarah Kanan 3367 kamsiah.wahab@uitm.edu.my
    4 Kuan Woei Keong (Dr.) Pensyarah Kanan   wkkuan@uitm.edu.my
    5 Muhamad Faizal Bin Pakir Mohamed Latiff (Ts. Dr.) Pensyarah Kanan 2747 faizal.pakir@uitm.edu.my
    6 Muhammad Hasbullah Bin Hassan Basri Pensyarah 2518 hasbullah3246@uitm.edu.my
    7 Nor Azliza Binti Akbar (Dr.) Pensyarah Kanan 3334 norazliza049@uitm.edu.my
    8 Nur Azwa Binti Muhamad Bashar (Ir.) Pensyarah Kanan 2801 nurazwa.bashar@uitm.edu.my
    9 Nur Shafieza Binti Azizan Pensyarah Kanan 2575 shafieza163@uitm.edu.my
    10 Nurakmal Binti Hamzah Pensyarah Kanan 2637 nurakmal_hamzah@uitm.edu.my
    11 Nurhidayati Binti Mat Daud Pensyarah Kanan 2530 nurhidayatimd@uitm.edu.my
    12 Sabariah Binti Badrealam Pensyarah Kanan 2566 shaba@uitm.edu.my
    13 Salina Binti Alias (Dr.) Pensyarah Kanan 2501 salina346@uitm.edu.my
    14 Satira Binti Hambali Pensyarah Kanan 3367 satira153@uitm.edu.my
    15 Shanker Kumar A/L Sinnakaudan (Prof. Ts. Dr.) Professor 3432 ceshan@uitm.edu.my
    16 Zuhaida Binti Mohd Zaki (Dr.) Pensyarah Kanan 2704 cezuhaida@uitm.edu.my
    17 Zuraisah Binti Dollah Pensyarah Kanan 2743 zuraisah@uitm.edu.my

    Today

    Users  
    Sessions  
    Pageviews  

    *Data source: Google Analytics

    Universiti Teknologi MARA(UiTM)
    Cawangan Pulau Pinang Kampus Permatang Pauh
    13500 Permatang Pauh
    Pulau Pinang

    General Inquiry:
    Unit Komunikasi Korporat, UiTM Cawangan Pulau Pinang

    Website Inquiry:
    korporatpenang@uitm.edu.my

    Tel: +6 (04) 382 2888/3598
    Faks: +6 (04) 382 2776